Stonoteniski Savez Crne Gore

Pojedinačna takmičenja

Snežana Ćulafić i Filip Radović - seniorski prvaci Crne Gore za sezonu 2019/20

IMG 20200301 145042

Ovog vikenda, 29. februara i 1. marta, u SC Župa u Tivtu, organizovano je pojedinačno prvenstvo Crne Gore u stonom tenisu.

Ovaj turnir obilježio je uspjeh Snežane Ćulafić iz STK Budućnost, koja se u Podgoricu vraća sa sve tri zlatne medalje - u pojedinačnoj konkurenciji, kao i konkurenciji dublova i mješovitih dublova. U uzbudljivom finalu, savladala je prošlogodišnju šampionku, Ivonu Petrić iz STK Budim rezultatom 4:3.
    Treće mjesto u pojedinačnoj ženskoj konkurenciji dijele Dragana Ćulafić i Azra Kalač (STK Budućnost).

U muškoj pojedinačnoj konkurenciji, titulu je odbranio Filip Radović (STK Unirea, Uzdin), koji je u finalu savladao Irfana Čekića (STK Howald, Luksemburg) rezultatom 4:0. Treće mjesto dijele Dušan Bulatović (STK Tivat) i Luka Bakić (STK Popenbutel, Hamburg).

Snežana Ćulafić i Filip Radulović ovogodišnji su šampioni u kategoriji mješovitih dublova. U finalu su savladali Andreja Miloševića i Martinu Ostojić, dok treće mjesto dijele parovi iz STK Budim -  Petrić Ivona / Tomović Dragan i Dobašinović Nikola / Dubak Marija.