Stonoteniski Savez Crne Gore

Međunarodna takmičenja

TURSKA I ITALIJA ŠAMPIONI BALKANA

Drugi dan Balkanskog prvenstva za seniore i seniorke u stonom tenisu završen je prolašenjem pobjednika u ekipnoj konkurenciji.

Ženska reprezentacija Crne Gore, u sastavu: Ivona Petrić, Snežana Ćulafić, Andrea Bajović i Saša Vuletić, zaustavljena je u četvrtfinalu, porazom od Rumunije 3:0. U borbama za konačan plasman, ostvarile su dva poraza - protiv reprezentacije Rumunije 3:0 i protiv Italije 3:1, te su 45. Balkanski šampionat završile na 7. mjestu.

Naši seniori - Irfan Čekić, Filip Radulović, Alan Jašarović i Bojan Cubović, igrali su mečeve za plasman od 9. do 11. mjesta. Nakon dvije pobjede nad Kosovom i Albanijom po 3:0, zauzeli su 9. mjesto na konačnoj tabeli.

Titulu šampiona u ženskoj konkurenciji osvojile su reprezentativke Turske, a slijede Rumunija i Srbija na drugom, odnosno trećem mjestu. U muškoj konkurenciji, ekipa Italije zauzela je prvo mjesto, koji su u finalu porazili Tursku sa 3:2, uprkos vođstvu drugoplasiranih od 2:0 u mečevima. U meču za treće mjesto, slavila je reprezentacija Srbije, pobjedom protiv Rumunije 3:0.

Sjutra (petak) počinje takmičenje u pojedinačnoj konkurenciji i mješovitim parovima.

Treći takmičarski dan na Balkanskom prvenstvu u sportskom kompleksu „Verde“ počinje u 9 časova.