Stonoteniski Savez Crne Gore

Međunarodna takmičenja

Filip Radović zaustavljen u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u para stonom tenisu

Na svjetskom prvenstvu u para stonom tenisu, koje se održavalo u Sloveniji od 15. do 21. oktobra, Filip Radović bio je na korak do medalje, ali je ipak završio takmičenje porazom u četvrtfinalu. U svakom slučaju, ovo je za Filipa veliki uspjeh, s ozbirom da se on, kao junior, takmičio u seniorskoj konkurenciji. Grupnu fazu prošao je kao najbolji iz grupe sa obje pobjede, zatim je savladao Mistal Igora iz Poljske, dok ga je u četvrtfinalu zaustavio Austrijanac - Kristian Gardos. Filipovu izjavu nakon ovog takmičenja možete pročitati u nastavku.

Izvor: ITTF

"Svjetsko paraolimpijsko prvenstvo završio sam u četvrtfinalu. U grupnoj fazi ostvario sam dvije pobjede protiv Čeha Karabeca (3:2) i Brazilca Moreire (3:1). Na glavnoj tabli među 16 najboljih takmičara upisao sam još jednu pobjedu protiv Poljaka Mistala (3:2), dok sam u četvrtfinalu poražen od bronzanog sa poslednjih Paraolimpijskih igara, Austrijanca Gardosa (3:0). Zadovoljan sam postignutim rezultatom na Svjetskom prvenstvu. Očekujem i mali napredak na novembarskoj rang listi, što je veoma važno zbog kvalifikacija za Tokio 2020. Međutim, žao mi je što sam stigao do četvrtfinala, a nisam uspio da pobijedim jos jedan meč i da se vratim kući sa medaljom. Imao sam neke svoje šanse protiv Gardosa u prvom i poslednjem setu, koje nisam uspio da realizujem i to me koštalo poraza", izjavio je Filip Radović.